ПОДІЇ


освітні наукові виробничі

КОНКУРСИ


гранти стипендії премії нагороди

призи програми обміни студії

тренінги  стажуванння літні школи

ФОТОГАЛЕРЕЇ


науково-освітні та гірничовидобувні

центри України

КОНТАКТИ


consultant_ua

ПРОГРАМИ

ПОСИЛАННЯ


Державний вищий навчальний заклад «Національний гірничий університет»

Логотип НГУ

автор: Олег Хоменко

Історія. Державний вищий навчальний заклад «Національний гірничий університет» (Державний ВНЗ «НГУ») Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (МОНМС Україна) заснований в 1899 р. як Катеринославське вище гірниче училище (КВГУ). Церемонія відкриття КВГУ була проведена 12 жовтня 1899 в Потьомкінському палаці (нині Палац студентів ДНУ). У квітні наступного року було розпочато будівництво навчальних корпусів. Першим директором училища був гірничий інженер С.М. Пучков. З 1912 р. мав назву гірничий інститут ім. Артема. У 1993 р. отримав статус автономного державного ВНЗ IV рівня акредитації і назву Державна гірнича академія України, а з 1997 р. академія виборола статус Національної. 28 лютого 2002 НГАУ реорганізована у Національний гірничий університет.

 

Становлення. Динамічний розвиток НГУ сприяло становленню в Україні інженерної освіти та створенню в Національній академії наук України наукових шкіл світового рівня. В університеті працювали визнані вчені, академіки А.Н. Динник, Л.В. Писаржевський, Н.С. Поляков, А.І. Бродський, М.М. Федоров, М.М. Протодьяконов, А.М. Терпигорєв, М.А. Павлов, Л.Д. Шевяков, В.П. Нікітін, В.Н. Потураєв, В.А. Лазарян. У розвиток науки внесли вагомий внесок члени академії наук Г.Г. Півняк, А.З. Широков, К.Ф. Тяпкін, Д.П. Коновалов, Ф.А. Абрамов, Е.І. Єфремов, А.Ф. Булат. Академік НАН України Г.Г. Півняк є ректором НГУ. Сьогодні НГУ – це сучасний науково-освітній центр, для якого характерні фундаментальність і системність знань, зв'язок освіти, науки та інновацій в єдиному комплексі, високий рівень міжнародних зв'язків. Організаційна діяльність вузу спрямована на створення таких інноваційних структур: центр трансферу технологій для комерціалізації майнових прав інтелектуальної власності; навчально-науково-виробничі комплекси; науково-освітні центри; лабораторії спільного використання унікального обладнання; науковий парк.

 

Структура. До складу НГУ входять: Інститут економіки, Інститут електроенергетики, 9 факультетів денної форми навчання, Інститут заочно-дистанційної освіти, екстернатура, аспірантура і докторантура, Міжгалузевий інститут безперервної освіти, Інститут гуманітарних проблем, Павлоградський та Докучаївський гірничі технікуми, Марганецький гірничий коледж, Дніпропетровський автотранспортний технікум. Університет має розвинену науково-дослідну частину, редакційно-видавничий комплекс, бібліотеку з фондом майже 2 млн, навчально-геодезичний полігон, музей історії університету, геолого-мінералогічний музей, мережу лінгвістичних центрів.

 

Потенціал. Сучасний Національний гірничий університет спрямовує свою діяльність на забезпечення інноваційного розвитку економіки України шляхом розвитку наукомістких технологій ефективного використання природних ресурсів країни. Для цього в НГУ акцентовано увагу на таких напрямках діяльності в науковій сфері: розвиток інноваційної інфраструктури університету; інноваційна діяльність та впровадження у виробництво та навчальний процес новітніх технологій, приладів та систем; підвищення якості та ефективності фундаментальних наукових досліджень і прикладних розробок, підготовка науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації. Пріоритетними напрямками діяльності у науковій сфері є: розвиток інноваційної інфраструктури університету; впровадження у виробництво та навчальний процес новітніх технологій, приладів та систем; підвищення якості та ефективності фундаментальних наукових досліджень і прикладних розробок, підготовка науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації.

 

Навчальний процес. У навчальному процесі беруть участь 1064 викладачі, з яких: 846 штатних викладачів, 49 співробітників університету та 169 сторонніх сумісників. Показником якісного навчання є те, що більшість викладацького складу – професора 179 (21%), доценти 371 (44%) і без наукового ступеня 296 (35%). Серед викладачів: академік НАН України, член-кореспондент НАН України, 34 академіка галузевих академій наук, 11 лауреатів Державних премій України в галузі науки і техніки, 11 заслужених діячів науки і техніки України, 11 заслужених працівників освіти України.

 

Наукові дослідження. У НГУ працює 7 спеціалізованих вчених рад по захисту кандидатських і докторських дисертацій: Д 08.080.01 – Економічного напрямку; Д 08.080.02 – Гірничого напрямку (відкрита розробка); Д 08.080.03 – Гірничого напрямку (підземна розробка); Д 08.080.04 – Гірничого напрямку (шахтне будівництво); Д 08.080.05 – Геологічного напрямку; Д 08.080.06 – Механіко-машинобудівного напрямку; Д 08.080.07 – Електротехнічного напрямку.

 

Контингент студентів понад 17 тис. осіб, в т.ч. 92 іноземця. За денною формою навчаються 8067 студентів, які об'єднані в 404 академічні групи, за вечірньою формою – 170, заочній формі – 5781, об'єднаних в 232 академічні групи. У виконанні науково-дослідних роботах беруть участь 2185 студентів, у тому числі з оплатою із загального фонду бюджету – 98 осіб, з оплатою із спеціального фонду – 6. Магістри працюють за держбюджетною та госпдоговірною тематикою і виконують магістерські роботи за матеріалами наукових досліджень, в яких вони брали участь. Щорічно студентами університету в співавторстві публікується до 500 статей і тез доповідей і самостійно – 200.

 

Реквізити: Державний ВНЗ «Національний гірничий університет», просп. К. Маркса, 19, м. Дніпропетровськ, Україна, 49005, тел.: (056)7447339, факс (056)7446211, е-mail: rector@nmu.org.ua, веб: http://www.nmu. org.ua

 

ІННОВАЦІЙНІ  РОЗРОБКИ  НГУ

КОНКУРСИ  ОСВІТНЬО-НАУКОВИХ  ПРОЕКТІВ

СЛУЖБА  ПІДТРИМКИ  ПОРТАЛУ

Зробити стартовою
Долучити до закладок
Пошук по порталу
Пошук по заголовках, описах, ключових словах сторінок
Пошук по заголовках, описах, ключових словах і тілу сторінок
Новини

2024-01-27
Столовий посуд оптом
Як театр починається з гардеробу, так затишний будинок починається з кухні. Вибираючи кухонний та столовий посуд, ми поділяємо його на наступні категорії:
• Предмети для приготування їжі,
• Інструменти помічники та інші необхідні гаджети для роботи на кухні,
• Вироби для сервірування столу,
• Актуальні вироби для зберігання.

Аналітика

Мікрогольчастий РФ у ДніпріБ'юті Лабораторія
Мікрогольчастий РФ у Дніпрі
Ефективна процедура, що омолоджує. Виконується на спеціальному апараті за допомогою проколу через спеціальну насадку з ізольованими позолоченими голками. Так у шкіру подаються радіочастотні імпульси, руйнується старий колаген та запускається процес утворення нового колагену.

Відповіді на Ваші питання
Будьте в курсі всіх новинок порталу
Підпишіться на розсилання
E-mail:
  Підписатись
Повідомити про помилки
на сайті