ПОДІЇ


освітні наукові виробничі

КОНКУРСИ


гранти стипендії премії нагороди

призи програми обміни студії

тренінги  стажуванння літні школи

ФОТОГАЛЕРЕЇ


науково-освітні та гірничовидобувні

центри України

КОНТАКТИ


consultant_ua

ПРОГРАМИ

ПОСИЛАННЯ


Державний вищий навчальний заклад «Національний гірничий університет»

Логотип НГУ

автор: Олег Хоменко

Історія. Державний вищий навчальний заклад «Національний гірничий університет» (Державний ВНЗ «НГУ») Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (МОНМС Україна) заснований в 1899 р. як Катеринославське вище гірниче училище (КВГУ). Церемонія відкриття КВГУ була проведена 12 жовтня 1899 в Потьомкінському палаці (нині Палац студентів ДНУ). У квітні наступного року було розпочато будівництво навчальних корпусів. Першим директором училища був гірничий інженер С.М. Пучков. З 1912 р. мав назву гірничий інститут ім. Артема. У 1993 р. отримав статус автономного державного ВНЗ IV рівня акредитації і назву Державна гірнича академія України, а з 1997 р. академія виборола статус Національної. 28 лютого 2002 НГАУ реорганізована у Національний гірничий університет.

 

Становлення. Динамічний розвиток НГУ сприяло становленню в Україні інженерної освіти та створенню в Національній академії наук України наукових шкіл світового рівня. В університеті працювали визнані вчені, академіки А.Н. Динник, Л.В. Писаржевський, Н.С. Поляков, А.І. Бродський, М.М. Федоров, М.М. Протодьяконов, А.М. Терпигорєв, М.А. Павлов, Л.Д. Шевяков, В.П. Нікітін, В.Н. Потураєв, В.А. Лазарян. У розвиток науки внесли вагомий внесок члени академії наук Г.Г. Півняк, А.З. Широков, К.Ф. Тяпкін, Д.П. Коновалов, Ф.А. Абрамов, Е.І. Єфремов, А.Ф. Булат. Академік НАН України Г.Г. Півняк є ректором НГУ. Сьогодні НГУ – це сучасний науково-освітній центр, для якого характерні фундаментальність і системність знань, зв'язок освіти, науки та інновацій в єдиному комплексі, високий рівень міжнародних зв'язків. Організаційна діяльність вузу спрямована на створення таких інноваційних структур: центр трансферу технологій для комерціалізації майнових прав інтелектуальної власності; навчально-науково-виробничі комплекси; науково-освітні центри; лабораторії спільного використання унікального обладнання; науковий парк.

 

Структура. До складу НГУ входять: Інститут економіки, Інститут електроенергетики, 9 факультетів денної форми навчання, Інститут заочно-дистанційної освіти, екстернатура, аспірантура і докторантура, Міжгалузевий інститут безперервної освіти, Інститут гуманітарних проблем, Павлоградський та Докучаївський гірничі технікуми, Марганецький гірничий коледж, Дніпропетровський автотранспортний технікум. Університет має розвинену науково-дослідну частину, редакційно-видавничий комплекс, бібліотеку з фондом майже 2 млн, навчально-геодезичний полігон, музей історії університету, геолого-мінералогічний музей, мережу лінгвістичних центрів.

 

Потенціал. Сучасний Національний гірничий університет спрямовує свою діяльність на забезпечення інноваційного розвитку економіки України шляхом розвитку наукомістких технологій ефективного використання природних ресурсів країни. Для цього в НГУ акцентовано увагу на таких напрямках діяльності в науковій сфері: розвиток інноваційної інфраструктури університету; інноваційна діяльність та впровадження у виробництво та навчальний процес новітніх технологій, приладів та систем; підвищення якості та ефективності фундаментальних наукових досліджень і прикладних розробок, підготовка науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації. Пріоритетними напрямками діяльності у науковій сфері є: розвиток інноваційної інфраструктури університету; впровадження у виробництво та навчальний процес новітніх технологій, приладів та систем; підвищення якості та ефективності фундаментальних наукових досліджень і прикладних розробок, підготовка науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації.

 

Навчальний процес. У навчальному процесі беруть участь 1064 викладачі, з яких: 846 штатних викладачів, 49 співробітників університету та 169 сторонніх сумісників. Показником якісного навчання є те, що більшість викладацького складу – професора 179 (21%), доценти 371 (44%) і без наукового ступеня 296 (35%). Серед викладачів: академік НАН України, член-кореспондент НАН України, 34 академіка галузевих академій наук, 11 лауреатів Державних премій України в галузі науки і техніки, 11 заслужених діячів науки і техніки України, 11 заслужених працівників освіти України.

 

Наукові дослідження. У НГУ працює 7 спеціалізованих вчених рад по захисту кандидатських і докторських дисертацій: Д 08.080.01 – Економічного напрямку; Д 08.080.02 – Гірничого напрямку (відкрита розробка); Д 08.080.03 – Гірничого напрямку (підземна розробка); Д 08.080.04 – Гірничого напрямку (шахтне будівництво); Д 08.080.05 – Геологічного напрямку; Д 08.080.06 – Механіко-машинобудівного напрямку; Д 08.080.07 – Електротехнічного напрямку.

 

Контингент студентів понад 17 тис. осіб, в т.ч. 92 іноземця. За денною формою навчаються 8067 студентів, які об'єднані в 404 академічні групи, за вечірньою формою – 170, заочній формі – 5781, об'єднаних в 232 академічні групи. У виконанні науково-дослідних роботах беруть участь 2185 студентів, у тому числі з оплатою із загального фонду бюджету – 98 осіб, з оплатою із спеціального фонду – 6. Магістри працюють за держбюджетною та госпдоговірною тематикою і виконують магістерські роботи за матеріалами наукових досліджень, в яких вони брали участь. Щорічно студентами університету в співавторстві публікується до 500 статей і тез доповідей і самостійно – 200.

 

Реквізити: Державний ВНЗ «Національний гірничий університет», просп. К. Маркса, 19, м. Дніпропетровськ, Україна, 49005, тел.: (056)7447339, факс (056)7446211, е-mail: rector@nmu.org.ua, веб: http://www.nmu. org.ua

 

ІННОВАЦІЙНІ  РОЗРОБКИ  НГУ

КОНКУРСИ  ОСВІТНЬО-НАУКОВИХ  ПРОЕКТІВ

СЛУЖБА  ПІДТРИМКИ  ПОРТАЛУ

Зробити стартовою
Долучити до закладок
Пошук по порталу
Пошук по заголовках, описах, ключових словах сторінок
Пошук по заголовках, описах, ключових словах і тілу сторінок
Новини

2023-12-02
Вага сучасних військових бронежилетів
Вага сучасних військових бронежилетів може суттєво відрізнятися, як і їхня вартість, залежно від кількох факторів. Вага бронежилета, що використовується військовослужбовцями, коливається від 9 до 25 кг залежно від конкретної моделі та мети його використання.

Аналітика

Зробимо замовлення з вишивки на одязі і на футболкахГолд Нідл
Зробимо замовлення з вишивки на одязі і на футболках
Вишиваємо на футболках та іншому одязі логотипи, шеврони, тризуб, товарні знаки тощо. Процес вишивки на тканині, шкірі та хутрі максимально комп'ютеризований. Машина вишивальна забезпечує швидке та якісне нанесення потрібного малюнка на поверхню. Є програмування різних малюнків, намальованих у спеціальних програмах із зазначенням кольору нитки. Що дає змогу вишивати ексклюзивні малюнки.

Відповіді на Ваші питання
Будьте в курсі всіх новинок порталу
Підпишіться на розсилання
E-mail:
  Підписатись
Повідомити про помилки
на сайті