ПОДІЇ


освітні наукові виробничі

КОНКУРСИ


гранти стипендії премії нагороди

призи програми обміни студії

тренінги  стажуванння літні школи

ФОТОГАЛЕРЕЇ


науково-освітні та гірничовидобувні

центри України

КОНТАКТИ


consultant_ua

ПРОГРАМИ

ПОСИЛАННЯ


Гірничий технікум Криворізького технічного університету

 

Історія. На підставі Постанови Ради Міністрів СРСР № 83 від 06.05.1954 р. згідно з Наказом Міністерства чорної металургії УРСР № 98 від 21.06.55 р. було створено Криворізький гірничий технікум з метою підготовки кадрів для північної групи рудників Криворізького басейну, які входили в той час в трест «Ленінруда». Гірничий технікум був заснований в 1955 р., коли держава ще «заліковувати рани», нанесені Великою Вітчизняною війною. Щоб піднятися з руїн, державі був потрібен метал. А шлях його починається під землею. Гірничорудна промисловість мала велику потребу в спеціалістах, особливо середньої ланки: бригадирах, техніках, майстрах. У першому навчальному році в технікумі було 8 навчальних груп з трьох спеціальностей, всього 240 учнів і 18 викладачів, розміщувався технікум у пристосованому для навчання приміщенні гуртожитку. У 1956 р. почалося будівництво навчального корпусу на 960 місць і гуртожиток на 400 місць, а в 1959 р. технікум почав роботу вже в новому корпусі. Біля витоків створення матеріально-технічної бази технікуму і формування педагогічного колективу стояв перший директор Шутенко Тихон Сергійович, який керував з 1955 по 1962 р.

 

У 60-і рр. минулого століття колектив технікуму проводив величезну роботу по обладнанню кабінетів і лабораторій, створив прекрасний геологічний музей, збудував гірничий полігон з комплексом діючих гірничих машин, шахтним підйомом, водовідливними установками, навчальної електростанцією, стрілецьким тиром. До початку 70-х рр. в технікумі вже навчалося на денному відділенні 1700 учнів і 480 – на вечірньому. У 1970 р. були побудовані навчально-виробничі майстерні на 180 місць, в 1978 р. був зданий в експлуатацію навчально-лабораторний корпус на 1200 місць, а в 1980 році – їдальня на 220 посадочних місць. Поряд із зростанням матеріальної бази зростав і педагогічний колектив, який багато працював над удосконаленням методик навчання, впроваджував у навчальний процес активні методи і форми викладання. Авторами нових методик, які ретельно вивчалися й активно втілювалися в життя в технікумі, були О.Ю. Гапоненко, В.М. Болотський, А.О. Сторчевий, А.Т. Шиш та ін. Проходили роки, змінювалося життя, змінювалися потреби у фахівцях, технікум чуйно реагував на потреби ринку, відкриваючи, або навпаки закриваючи, ті чи інші спеціальності. За роки існування технікум готував молодших спеціалістів за 18 спеціальностями, у тому числі з 1976 до 1994 р. для 14 країн далекого зарубіжжя, а саме, Лаосу, Монголії, Афганістану, країн Африки і Латинської Америки.

 

Багато років гірничий технікум має потужну матеріальну базу і є базовим навчальним закладом у місті та регіоні, координував методичну та інформаційну роботу в технікумах Кривого Рогу та Жовтих Вод, організовував міські огляди, конкурси, олімпіади, конференції тощо. У різні роки методичну роботу в технікумі очолювали методисти О.Г. Гук, С.О. Горпенко, Н.С. Сафрончік, Ю.М. Горбман, О.І. Сєрова, зараз її здійснює методист Кобріц Любов Павлівна. Майже за 55 років технікум послідовно очолювали ще п'ять директорів: Войцеховський Тарас Григорович (1962–1968), Квартюк Василь Савелійович (1968–1972), Сторчевий Алім Олексійович (1972–1988), Шиш Анатолій Тимофійович (1988–2002), Посохов Олександр Ізотович (з 2002).

 

Структура. Зараз технікум здійснює підготовку фахівців на трьох денних відділеннях: гірничому, політехнічному, загальноосвітньому; а також підготовчому та заочному відділеннях (завідувачі відділень відповідно М.О. Кремза, Л.М. Євсюкова, І.В. Ус, В.В. Стаценко). Підготовка ведеться за 8 спеціальностями: «Технологія підземної розробки корисних копалин», «Технологія відкритої розробки корисних копалин», «Шахтне і підземне будівництво», «Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв», «Маркшейдерська справа», «Конструювання, виробництво і технічне обслуговування виробів електронної техніки», «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Економіка підприємства».

 

Навчально-виховний процес у технікумі реалізують 89 викладачів, більшість з яких мають високий рівень професіоналізму: вищу кваліфікаційну категорію – 40,5% викладачів, першу – 22,5%, другу – 10%. Педагогічне звання «викладач-методист» мають 9 осіб. В організації навчально-виховної, практичної та господарської роботи провідна роль належить чотирьом заступникам директора: Шевченко Леонід Іванович – заступник директора з навчальної роботи, Магонова Тетяна Сергіївна – заступник директора з виховної роботи, Лісобік Олександр Сергійович – заступник директора з виробничого навчання, Бізюк Юрій Сергійович – заступник директора з адміністративно-господарської роботи.

 

За роки існування технікум підготував понад 14 000 спеціалістів – гірників, електромеханіків, шахтобудівельників, маркшейдерів, геологів, бурильників, електронників, економістів та ін. Розташований у чудовому мальовничому куточку міста, у зеленій зоні площею 9 га, технікум живе своїм теперішнім життям, рухається вперед, планує своє майбутнє.

 

Реквізити: Гірничий технікум Криворізького технічного університету, вул. Невська 3, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, Україна, 50029, тел.: (0564)531290; (0564)533074, Е-mail: kgt@ukrtel.dp.ua


Зробити стартовою
Долучити до закладок
Пошук по порталу
Пошук по заголовках, описах, ключових словах сторінок
Пошук по заголовках, описах, ключових словах і тілу сторінок
Новини

2023-12-02
Вага сучасних військових бронежилетів
Вага сучасних військових бронежилетів може суттєво відрізнятися, як і їхня вартість, залежно від кількох факторів. Вага бронежилета, що використовується військовослужбовцями, коливається від 9 до 25 кг залежно від конкретної моделі та мети його використання.

Аналітика

Зробимо замовлення з вишивки на одязі і на футболкахГолд Нідл
Зробимо замовлення з вишивки на одязі і на футболках
Вишиваємо на футболках та іншому одязі логотипи, шеврони, тризуб, товарні знаки тощо. Процес вишивки на тканині, шкірі та хутрі максимально комп'ютеризований. Машина вишивальна забезпечує швидке та якісне нанесення потрібного малюнка на поверхню. Є програмування різних малюнків, намальованих у спеціальних програмах із зазначенням кольору нитки. Що дає змогу вишивати ексклюзивні малюнки.

Відповіді на Ваші питання
Будьте в курсі всіх новинок порталу
Підпишіться на розсилання
E-mail:
  Підписатись
Повідомити про помилки
на сайті