ПАРТНЕРИ Науково-технічне Інформаційне Гірничодобувні підприємства Громадські організації Фонд вчених України Дослідницьке Навчальні заклади Науково-дослідні інститути БІБЛІОТЕКА Підручники Методички Журнали Автореферати

ПОДІЇ


освітні наукові виробничі

КОНКУРСИ


гранти стипендії премії нагороди

призи програми обміни студії

тренінги  стажуванння літні школи

ФОТОГАЛЕРЕЇ


науково-освітні та гірничовидобувні

центри України

КОНТАКТИ


consultant_ua

ПРОГРАМИ

ПОСИЛАННЯ


Фонд соціального захисту, підтримки і допомоги вченим України та членам їх сімей

автор: Олег Хоменко

Місія. Фонд соціального захисту, підтримки і допомоги вченим України та членам їх сімей – громадська організація, що об'єднує вчених Дніпропетровської області всіх вікових груп і взяла на себе зобов'язання: виправити помилки держави перед вченими і народом України; підтримати духовно, надати матеріальну допомогу, сприяти розвитку науки та вселити в учених надію в майбутнє України.

 

Історія. Фонд вчених не має політичної та комерційної компонент. Фонд заснований у 1997 р. за підтримки Президента України Кучми Л.Д., міністра освіти і науки України Семиноженка В.П. У самій назві Фонду вчених укладені основні цілі і завдання, які ставили перед собою його засновники у той важкий і трагічний для української науки час. Засновниками були 16 осіб – це вчені, виробничники та члени сімей вчених. На превеликий жаль не всі з засновників дожили до наших днів. Без членських внесків, які треба вилучати з пенсій вчених в 49 грн або заробітних плат, які тоді не виплачувалися по 1,5 – 2 р., без статутного фонду, без якого-небудь постійного фінансування Фонд вчених вижив, відбувся і навіть дуже багатьом допоміг. У той час переслідувалася основна мета – соціальний захист, допомога у збереженні наукового генофонду Дніпропетровській області, відновлення престижності звання Вчений, об'єднання зусиль дослідників всіх вікових категорій для спільного вирішення питань виживання дослідників, порятунку їх інтелектуального та наукового потенціалу в ім'я соціально-економічного відродження нашої країни.

 

Досягнення. Багато що вдалося зробити в цьому напрямку: благодійна фінансова і матеріальна допомоги (гроші, речі, продукти); відвідування на благодійній основі дніпропетровських театрів і концертних залів дало можливість не тільки насолодитися мистецтвом, а й позбутися депресії, самотності, безвиході, а також знайти нових друзів. Велику підтримку Фонду вчених надав Рада ректорів Дніпропетровської області. На базі кожного вузу були створені філії Фонду вчених, яких в області нарахували 20. ВНЗ ставали колективними членами Фонду вчених, а вчені, які заповнили анкету для банку даних, ставали індивідуальними членами. Філією Фонду вчених став і Придніпровський Науковий Центр, який об'єднує академічні та галузеві науково-дослідні інститути.

 

У грудні 2007 р. Фонд вчених відзначав 10-літя з дня заснування. У становленні Фонду вчених і його діяльності надавали допомогу: Жовтневий райрада, Дніпропетровські міська рада та міськвиконком, Дніпропетровські обласна рада та облдержадміністрація. За 15 років в Дніпропетровській області змінилося 13 голів облдержадміністрації, 7 голів обласної ради, 2 мера міста, але ставлення до діяльності Фонду вчених завжди було шанобливе і попереджувальне. Практично всі управління облдержадміністрації (на рівні начальників управлінь) у тій чи іншій мірі надавали практичну допомогу: моральну, матеріальну, фінансову, організаційну та інформаційну. Фонд учених протягом цих 15 років виконав велику соціально-значиму роботу. Кожне з його справ знайшло практичне втілення в життя нашого міста та області.

 

Виставки. Уперше в Дніпропетровській області, починаючи з 1998 р. на базі Будинку вчених, Палацу студентів, театру ім. Т.Г. Шевченка, на благодійній основі Фонд вчених проводив для вчених і вузів по 2 – 3 виставки в рік: наукові, науково-технічні, культурно-просвітницькі, аматорські (захоплення вчених), рекламно-профорієнтаційні (для абітурієнтів).

 

Конкурси. Вперше в Дніпропетровській області, починаючи з 1999 р., Фонд вчених провів 7 обласних міжвузівських конкурсів на «Кращу наукову, навчальну, навчально-методичну та художньо-публіцистичну літературу», які стали традиційними. У них беруть участь усі ВНЗ області, а в останні роки в конкурсах беруть участь вчені не тільки Дніпропетровської області, але й вчені Запорізької області, міст Києва та Москви, а в 2006 р. взяв участь у конкурсі наш учений, що живе в даний час в Ізраїлі. Результатом цих конкурсів є проведення виставок та презентацій книг-переможців, учених рад у ВУЗах по нагородженню переможців і створенню факсимільних бібліотеки при Фонді вчених, яка налічує понад 1000 книг з автографами вчених.

 

Вечори-зустрічі. Вперше в 1999 р. у Палаці студентів був проведений вечір-зустріч жінок-вчених з керівництвом Дніпропетровських обласної ради та Облдержадміністрації, що став також традиційним. У 2007 р. цей вечір був проведений у восьмий раз. Результатом цих вечорів-зустрічей є створення Клубу жінок-вчених – «Вишнева вітальня».

 

Консультації. 2000-й – рік прийняття Закону України «Про наукові пенсії». Скільки було сподівань, надій і радості! А практичне втілення цього закону виявилося нульовим і знадобилося 5 років для доповнень і виправлень закону і підзаконних актів, щоб усі недоліки, зауваження і прорахунки були враховані. Фонд вчених активно включився в цю роботу: листи у всі комісії Верховної Ради України, Міністерство праці, Прем'єр-міністру України. Більше 3000 вчених області отримали безкоштовні консультації по оформленню та переоформленню наукових пенсій. У Будинку вчених ці консультації проводяться і по сей день. Кожен понеділок з 11-00 і до останнього відвідувача.

 

Спадковість. У 2001 р. Фонд вчених, проаналізувавши вік професорсько-викладацьких кадрів у ВНЗ Дніпропетровської області, прийшов до висновку, що середній вік наших вчених виявився за ювілейної цифрою 60 років, а молодих (ми умовно взяли доктор наук – до 45 років, кандидат – до 35 років) виявилося всього 2 доктори наук, а кандидатів наук плюс аспіранти третього року навчання – 213 чоловік на 20 ВНЗ області. Постало питання про відтворення Дніпропетровської обласної ради молодих учених (ДОРМУ) і створенні рад молодих вчених в кожному ВНЗ області. Слід зазначити, що надзвичайно вдалим був вибір голови обласної ради молодих вчених – доктора технічних наук, професора Національного гірничого університету – Власова Сергія Федоровича. Саме його знання, життєвий і науковий досвід, організаторські здібності, такт, наполегливість і головне безкорисливість допомогли у створенні цієї дієвої організації, яка досі є прикладом як для всієї України, так і для тих, хто працює з ним і сьогодні в ДОРМУ. Перше покоління членів ДОРМУ вже захистили кандидатські дисертації і вже почав реалізовуватися їх кар'єрне зростання. Нині в раді працює, як кажуть самі вчені, третє покоління «наукової молоді».

 

Реквізити:

Фонд соціального захисту, підтримки і допомоги вченим України та членам їх сімей,

вул. Червона, 20-а, м. Дніпропетровськ, Україна, 49101,

тел.: (0562) 466431, тел. / факс: (0562) 461065

Зробити стартовою
Долучити до закладок
Пошук по порталу
Пошук по заголовках, описах, ключових словах сторінок
Пошук по заголовках, описах, ключових словах і тілу сторінок
Новини

2021-11-02
Білизна для молодої матусі
Кожна жінка має мотребу виглядати гарно навіть тоді, коли на неї ніхто не дивиться. І це природньо. Дівчата з малку вчаться у своїх матусь завдавати собі настрою завдяки удобному та комфортному, але і зовнішньо красивому одягу. Для жінок одяг - це і настрій, це і образ і зручність у рухах.

Аналітика

Мобільний телефон Apple iPhone 12 Pro Max 256GBStylus
Мобільний телефон Apple iPhone 12 Pro Max 256GB
Встроенная память: 256 ГБ / Беспроводные коммуникации: Wi‑Fi 802.11ax (Wi-Fi 6) с технологией MIMO 2x2, Bluetooth 5.0, NFC / Камера: тройная 12 МП (f/2.4)+12 МП (f/1.6)+12 МП (f/2.2), автофокус, 12-кратный цифровой зум, True Tone всп / Операционная система: iOS 14 / Цвет корпуса: «тихоокеанский синий». Купити в Києві, в Україні, Ціна, відгуки, характеристики. Швидка доставка по Україні та самовивіз з точки видачі в STYLUS.

Відповіді на Ваші питання
Будьте в курсі всіх новинок порталу
Підпишіться на розсилання
E-mail:
  Підписатись
Повідомити про помилки
на сайті