ПОДІЇ


освітні наукові виробничі

КОНКУРСИ


гранти стипендії премії нагороди

призи програми обміни студії

тренінги  стажуванння літні школи

ФОТОГАЛЕРЕЇ


науково-освітні та гірничовидобувні

центри України

КОНТАКТИ


consultant_ua

ПРОГРАМИ

ПОСИЛАННЯ


Фонд соціального захисту, підтримки і допомоги вченим України та членам їх сімей

автор: Олег Хоменко

Місія. Фонд соціального захисту, підтримки і допомоги вченим України та членам їх сімей – громадська організація, що об'єднує вчених Дніпропетровської області всіх вікових груп і взяла на себе зобов'язання: виправити помилки держави перед вченими і народом України; підтримати духовно, надати матеріальну допомогу, сприяти розвитку науки та вселити в учених надію в майбутнє України.

 

Історія. Фонд вчених не має політичної та комерційної компонент. Фонд заснований у 1997 р. за підтримки Президента України Кучми Л.Д., міністра освіти і науки України Семиноженка В.П. У самій назві Фонду вчених укладені основні цілі і завдання, які ставили перед собою його засновники у той важкий і трагічний для української науки час. Засновниками були 16 осіб – це вчені, виробничники та члени сімей вчених. На превеликий жаль не всі з засновників дожили до наших днів. Без членських внесків, які треба вилучати з пенсій вчених в 49 грн або заробітних плат, які тоді не виплачувалися по 1,5 – 2 р., без статутного фонду, без якого-небудь постійного фінансування Фонд вчених вижив, відбувся і навіть дуже багатьом допоміг. У той час переслідувалася основна мета – соціальний захист, допомога у збереженні наукового генофонду Дніпропетровській області, відновлення престижності звання Вчений, об'єднання зусиль дослідників всіх вікових категорій для спільного вирішення питань виживання дослідників, порятунку їх інтелектуального та наукового потенціалу в ім'я соціально-економічного відродження нашої країни.

 

Досягнення. Багато що вдалося зробити в цьому напрямку: благодійна фінансова і матеріальна допомоги (гроші, речі, продукти); відвідування на благодійній основі дніпропетровських театрів і концертних залів дало можливість не тільки насолодитися мистецтвом, а й позбутися депресії, самотності, безвиході, а також знайти нових друзів. Велику підтримку Фонду вчених надав Рада ректорів Дніпропетровської області. На базі кожного вузу були створені філії Фонду вчених, яких в області нарахували 20. ВНЗ ставали колективними членами Фонду вчених, а вчені, які заповнили анкету для банку даних, ставали індивідуальними членами. Філією Фонду вчених став і Придніпровський Науковий Центр, який об'єднує академічні та галузеві науково-дослідні інститути.

 

У грудні 2007 р. Фонд вчених відзначав 10-літя з дня заснування. У становленні Фонду вчених і його діяльності надавали допомогу: Жовтневий райрада, Дніпропетровські міська рада та міськвиконком, Дніпропетровські обласна рада та облдержадміністрація. За 15 років в Дніпропетровській області змінилося 13 голів облдержадміністрації, 7 голів обласної ради, 2 мера міста, але ставлення до діяльності Фонду вчених завжди було шанобливе і попереджувальне. Практично всі управління облдержадміністрації (на рівні начальників управлінь) у тій чи іншій мірі надавали практичну допомогу: моральну, матеріальну, фінансову, організаційну та інформаційну. Фонд учених протягом цих 15 років виконав велику соціально-значиму роботу. Кожне з його справ знайшло практичне втілення в життя нашого міста та області.

 

Виставки. Уперше в Дніпропетровській області, починаючи з 1998 р. на базі Будинку вчених, Палацу студентів, театру ім. Т.Г. Шевченка, на благодійній основі Фонд вчених проводив для вчених і вузів по 2 – 3 виставки в рік: наукові, науково-технічні, культурно-просвітницькі, аматорські (захоплення вчених), рекламно-профорієнтаційні (для абітурієнтів).

 

Конкурси. Вперше в Дніпропетровській області, починаючи з 1999 р., Фонд вчених провів 7 обласних міжвузівських конкурсів на «Кращу наукову, навчальну, навчально-методичну та художньо-публіцистичну літературу», які стали традиційними. У них беруть участь усі ВНЗ області, а в останні роки в конкурсах беруть участь вчені не тільки Дніпропетровської області, але й вчені Запорізької області, міст Києва та Москви, а в 2006 р. взяв участь у конкурсі наш учений, що живе в даний час в Ізраїлі. Результатом цих конкурсів є проведення виставок та презентацій книг-переможців, учених рад у ВУЗах по нагородженню переможців і створенню факсимільних бібліотеки при Фонді вчених, яка налічує понад 1000 книг з автографами вчених.

 

Вечори-зустрічі. Вперше в 1999 р. у Палаці студентів був проведений вечір-зустріч жінок-вчених з керівництвом Дніпропетровських обласної ради та Облдержадміністрації, що став також традиційним. У 2007 р. цей вечір був проведений у восьмий раз. Результатом цих вечорів-зустрічей є створення Клубу жінок-вчених – «Вишнева вітальня».

 

Консультації. 2000-й – рік прийняття Закону України «Про наукові пенсії». Скільки було сподівань, надій і радості! А практичне втілення цього закону виявилося нульовим і знадобилося 5 років для доповнень і виправлень закону і підзаконних актів, щоб усі недоліки, зауваження і прорахунки були враховані. Фонд вчених активно включився в цю роботу: листи у всі комісії Верховної Ради України, Міністерство праці, Прем'єр-міністру України. Більше 3000 вчених області отримали безкоштовні консультації по оформленню та переоформленню наукових пенсій. У Будинку вчених ці консультації проводяться і по сей день. Кожен понеділок з 11-00 і до останнього відвідувача.

 

Спадковість. У 2001 р. Фонд вчених, проаналізувавши вік професорсько-викладацьких кадрів у ВНЗ Дніпропетровської області, прийшов до висновку, що середній вік наших вчених виявився за ювілейної цифрою 60 років, а молодих (ми умовно взяли доктор наук – до 45 років, кандидат – до 35 років) виявилося всього 2 доктори наук, а кандидатів наук плюс аспіранти третього року навчання – 213 чоловік на 20 ВНЗ області. Постало питання про відтворення Дніпропетровської обласної ради молодих учених (ДОРМУ) і створенні рад молодих вчених в кожному ВНЗ області. Слід зазначити, що надзвичайно вдалим був вибір голови обласної ради молодих вчених – доктора технічних наук, професора Національного гірничого університету – Власова Сергія Федоровича. Саме його знання, життєвий і науковий досвід, організаторські здібності, такт, наполегливість і головне безкорисливість допомогли у створенні цієї дієвої організації, яка досі є прикладом як для всієї України, так і для тих, хто працює з ним і сьогодні в ДОРМУ. Перше покоління членів ДОРМУ вже захистили кандидатські дисертації і вже почав реалізовуватися їх кар'єрне зростання. Нині в раді працює, як кажуть самі вчені, третє покоління «наукової молоді».

 

Реквізити:

Фонд соціального захисту, підтримки і допомоги вченим України та членам їх сімей,

вул. Червона, 20-а, м. Дніпропетровськ, Україна, 49101,

тел.: (0562) 466431, тел. / факс: (0562) 461065

Зробити стартовою
Долучити до закладок
Пошук по порталу
Пошук по заголовках, описах, ключових словах сторінок
Пошук по заголовках, описах, ключових словах і тілу сторінок
Новини

2023-12-02
Вага сучасних військових бронежилетів
Вага сучасних військових бронежилетів може суттєво відрізнятися, як і їхня вартість, залежно від кількох факторів. Вага бронежилета, що використовується військовослужбовцями, коливається від 9 до 25 кг залежно від конкретної моделі та мети його використання.

Аналітика

Зробимо замовлення з вишивки на одязі і на футболкахГолд Нідл
Зробимо замовлення з вишивки на одязі і на футболках
Вишиваємо на футболках та іншому одязі логотипи, шеврони, тризуб, товарні знаки тощо. Процес вишивки на тканині, шкірі та хутрі максимально комп'ютеризований. Машина вишивальна забезпечує швидке та якісне нанесення потрібного малюнка на поверхню. Є програмування різних малюнків, намальованих у спеціальних програмах із зазначенням кольору нитки. Що дає змогу вишивати ексклюзивні малюнки.

Відповіді на Ваші питання
Будьте в курсі всіх новинок порталу
Підпишіться на розсилання
E-mail:
  Підписатись
Повідомити про помилки
на сайті