ПОДІЇ


освітні наукові виробничі

КОНКУРСИ


гранти стипендії премії нагороди

призи програми обміни студії

тренінги  стажуванння літні школи

ФОТОГАЛЕРЕЇ


науково-освітні та гірничовидобувні

центри України

КОНТАКТИ


consultant_ua

ПРОГРАМИ

ПОСИЛАННЯ


Марганецький коледж Державного вищого навчального закладу «Національний гірничий університет»

автор: Олег Хоменко

Історія. Відповідно до Постанови Ради Міністрів СРСР від 03.02.1955 р. № 661; наказом Міністерства чорної металургії УРСР № 32 від 26.02.1955 р. у місті Марганець Дніпропетровської області створено Марганецький гірничий технікум. Відповідно до наказу Міністерства освіти України від 20.06.1997 р. № 218 Марганецький гірничий технікум реорганізований в Марганецький коледж Національної гірничої академії України. На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 р. № 86 та наказу МОН України від 15 березня 2002 р. № 195 «Про реорганізацію Національної гірничої академії в Національний гірничий університет» Марганецький коледж Національної гірничої академії України перейменовано в Марганецький коледж Національного гірничого університету.

 

Спочатку технікум розміщувався в центрі міста, в нинішній будівлі ПТУ № 68, і на довгі роки став справжньою кузнею кадрів для Марганецького гірничо-збагачувального комбінату. За період свого існування технікум підготував більше ніж 15 тис. фахівців. Перший директор навчального закладу В.Г. Курбатов вніс значний вклад у становлення «свого дітища». З 1964 р. директором технікуму став Л.С. Парфененко. Студентська сім'я настільки збільшилася, що незабаром будівлю стало занадто тісним, і виникла необхідність у спорудженні нового приміщення для технікуму. У 1968 р. на голому полі розгорнулося будівництво нового навчального комплексу.

 

З 1970 по 2009 р. керував колективом гірничого технікуму, тепер вже Марганецького коледжу Національного гірничого університету А.В. Білозеров. Завдяки зусиллям «Почесного громадянина міста Марганець», присвоєного йому 29 травня 2008 р., в 1973 р. коледж знайшов нові навчальний та лабораторний корпуси, навчальні майстерні, прекрасний спортивний комплекс, гірнтчий полігон, гуртожиток і кращий в Україну стрілецький тир. Велика увага приділялася директором технікуму інформаційним засобам навчання, тому більшість кабінетів і лабораторій є кращими в системі технікумів Міністерства освіти і науки України. Адольф Володимирович автор підручника «Рудничний транспорт», автором двох винаходів. Під керівництвом А.В. Белозерова навчальному закладу присвоєно звання зразкового, технікум приймав участь у ВДНГ СРСР і Україні.

 

Колегія Міністерства освіти і науки України протоколом № 13/2 від 23.06.1993 р. надала навчальному закладу ліцензію на право здійснення освітньої діяльності за першим рівнем акредитації на базі неповної середньої школи терміном 3 роки 10 місяців і на базі повної середньої школи – 2 роки 10 місяців за наступними спеціальностями: 5.09030201 – «Технологія підземної розробки корисних копалин»; 5.09030601 – «Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв»; 5.09021501 – «Технічне обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів». Підготовка ведеться на базі неповної середньої школи з терміном 2 роки 10 місяців і 1 рік 10 місяців на базі повної середньої школи за спеціальностями: 5.100404 «Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті»; 5.050107 «Економіка і підприємництво»; 5.050111 «Бухгалтерський облік». З усіх перерахованих спеціальностями працює заочне відділення.

 

Структура коледжу, як підрозділи Національного гірничого університету, визначається ректором відповідно до «Положення про державний вищий заклад освіти», Статуту Національного гірничого університету та положення «Про Марганецький коледж НГУ». Структурні підрозділи коледжу – це 2 денних відділення, заочне відділення (функціонує з 1999 р.), 8 циклових комісій, кабінети і лабораторії, виробничо-навчальна майстерня, бібліотека, їдальня, гуртожиток. Структурні підрозділи коледжу функціонують відповідно до положень, які розроблені згідно чинного законодавства.

 

Навчальний процес у коледжі реалізують 51 викладач, з них: кандидатів технічних наук – 2, викладачів-методистів – 5, старших викладачів – 3, викладачів вищої категорії – 14, викладачів I категорії – 11, викладачів II категорії – 10, викладачів-фахівців – 6. Загальний бібліотечний фонд коледжу – 68270 примірників. В межах комплексу з НГУ випускники коледжу за спеціальностями: «Технологія підземної розробки корисних копалин» та «Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв», а також за напрямом 0501 «Економіка і підприємництво» зараховуються до університету для продовження навчання за спеціальними програмами з скороченим терміном навчання. Успішно функціонують підготовчі курси, які відвідують до 100 абітурієнтів, з них до 60 це слухачі шестимісячних підготовчих курсів, які успішно склали іспити. Контингент тримісячних підготовчих курсів складає 40 осіб. Проводиться робота з організації одномісячних підготовчих курсів. Організовано роботу з підготовки спеціалістів робітничих професій, згідно з ліцензією на підготовку фахівців з робітничих професій, виданої МОН Ураїни 4 червня 2009.

 

Навчальна база коледжу включає навчальний та лабораторний корпус з виробничими майстернями загальною площею 6226 м2, а також стрілецький тир із вогневою зоною до 50 м, загальною площею 1174 м2. Середня площа на одного студента становить 8,86 м2. Навчально-лабораторна база коледжу відповідає вимогам навчальних планів і програм, забезпечує належний рівень підготовки фахівців, має у своєму складі 29 навчальних кабінетів, 16 лабораторій та навчальні майстерні: матеріальна база постійно розвивається. У 2009 р. на підприємствах міста і регіону працевлаштовані 39,4% випускників коледжу.

 

Реквізити: Марганецький коледж Державного ВНЗ «НГУ», вул. Лермонтова, 8, м. Марганець, Дніпропетровська область, Україна, 53408, тел.: (05665)31605, (05665)31513, тел./факс: (05665)31181, e-mail: mgk@мn.dp.ua, mgk.buh@i.ua, веб: www.mkngu.dp.ua

 

Зробити стартовою
Долучити до закладок
Пошук по порталу
Пошук по заголовках, описах, ключових словах сторінок
Пошук по заголовках, описах, ключових словах і тілу сторінок
Новини

2023-12-02
Вага сучасних військових бронежилетів
Вага сучасних військових бронежилетів може суттєво відрізнятися, як і їхня вартість, залежно від кількох факторів. Вага бронежилета, що використовується військовослужбовцями, коливається від 9 до 25 кг залежно від конкретної моделі та мети його використання.

Аналітика

Зробимо замовлення з вишивки на одязі і на футболкахГолд Нідл
Зробимо замовлення з вишивки на одязі і на футболках
Вишиваємо на футболках та іншому одязі логотипи, шеврони, тризуб, товарні знаки тощо. Процес вишивки на тканині, шкірі та хутрі максимально комп'ютеризований. Машина вишивальна забезпечує швидке та якісне нанесення потрібного малюнка на поверхню. Є програмування різних малюнків, намальованих у спеціальних програмах із зазначенням кольору нитки. Що дає змогу вишивати ексклюзивні малюнки.

Відповіді на Ваші питання
Будьте в курсі всіх новинок порталу
Підпишіться на розсилання
E-mail:
  Підписатись
Повідомити про помилки
на сайті