Головна | Новини | Аналітика | Служба підтримки | Контакти | Про нас

ПАРТНЕРИ Науково-технічне Дослідницьке ПР №3 ПР №1 Список литературы ПР №5 ПР №4 ПР №2 Інформаційне Науково-дослідні інститути Гірничодобувні підприємства Навчальні заклади Громадські організації БІБЛІОТЕКА Методички Журнали По докторским диссертациям Науково-технічні Підручники Автореферати

ПОДІЇ


освітні наукові виробничі

КОНКУРСИ


гранти стипендії премії нагороди

призи програми обміни студії

тренінги  стажуванння літні школи

ФОТОГАЛЕРЕЇ


науково-освітні та гірничовидобувні

центри України

КОНТАКТИ


koordinator_rudana
analitik_rudana
tehnolog_rudana
consultant_ua
gemmolog_rudana
innovacii_rudana
filolog_rudana
secretar_rudana


ПРОГРАМИ

ПОСИЛАННЯ


??????? ??????????? ??????? «??????»

Главная 

Освітньо-науково-виробничий портал «Рудана»

Інститут геотехнічної механіки ім. Н.С. Полякова Національної академії наук України

автор: Олег Хоменко

Історія. Інститут геотехнічної механіки Національної академії наук України (ІГТМ НАН України) створено в 1962 р. з метою вирішення фундаментальних проблем розробки корисних копалин на великих глибинах. У 2002 р. інституту присвоєно ім'я Н.С. Полякова. Характерну особливість діяльності за цей час становить наявність постійних творчих і ділових контактів з гірничодобувними підприємствами, проектними, академічними та галузевими науково-дослідними інститутами, а також вищими навчальними закладами в Україні та за кордоном. При виконанні робіт органічно поєднуються теоретичні та експериментальні дослідження, що дозволяє вирішувати на високому науковому рівні фундаментальні проблеми гірничої справи і доводити результати наукових досліджень до практичного використання.

 

Структура інституту складається з 19 наукових відділів, науково-експериментального відділу і спеціального конструкторського бюро. Основні напрями наукових досліджень: властивості гірських порід і масивів, їх руйнування і керування напружено-деформованим станом; фізичні основи гірничотехнічних процесів техніки і технології видобутку та переробки корисних копалин; процеси і технології енергоперетворення вугілля та шахтного метану, параметри функціонування і структура енергетичних комплексів, енергозбереження і надійність гірничих виробництв. На базі наукових відкриттів співробітників інституту сформований принципово новий концептуальний підхід до вирішення науково-технічних проблем розробки вугільних родовищ на великих глибинах, як зазначають наукові новини. Створені відповідно до цього підходу технології та технічні засоби витримали перевірку практикою в складних гірничо-геологічних умовах.

 

Кадровий потенціал. Високий фундаментальний рівень виконаних досліджень досягнуть головним чином завдяки плідній роботі сформованих в інституті наукових шкіл академіків НАН України Н.С. Полякова, В.Н. Потураєва, А.Ф. Булата, В.Є. Забігайло, В.Ф. Пріснякова та членів-кореспондентів НАН України Ф.А. Абрамова і Е.І. Єфремова, які отримали світове визнання. На базі провідних наукових шкіл за час існування інституту як наукової установи НАН України було підготовлено 76 докторів і 435 кандидатів наук, які працюють зараз як у самому інституті, так і в різних містах України, країн СНД і далекого зарубіжжя. Директор інституту – заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України, академік НАН України, доктор технічних наук, професор Булат Анатолій Федорович.

 

Наукові досягнення. Сьогодні ІГТМ НАН України залишається єдиним в Україні академічною устаовою гірничого профілю, основним напрямом діяльності якого є геомеханіка і геотехніка освоєння та збереження надр. На рахунку інституту ряд важливих досягнень, в числі яких 11 наукових відкриттів, які визначають нові напрями розвитку гірничої науки і практики. На їх основі розроблено принципово новий концептуальний підхід до вирішення науково-технічних проблем розробки вугільних родовищ на великих глибинах, відповідно до якого негативні і шкідливі фактори, такі як тиск, викидонебезпечність, газ, і т.п. не протидіють запропонованим технологіям, а залучаються до корисної роботи. Такий підхід витримав практичну перевірку в складних гірничо-геологічних умовах видобутку різноманітних корисних копалин. Фундаментальні дослідження інституту знайшли відображення в таких конкурентоспроможних розробках, як технологія пошуку, видобутку та утилізації шахтного метану, його природних і техногенних скупчень на вуглегазових родовищах; нетрадиційні технології видобутку вугілля на великих глибинах з використанням енергії гірського тиску; способи запобігання раптових викидів вугілля, породи і газу; нові конструкції кріплення, засоби та методи віброакустичної та ультразвукової діагностики стану і властивостей гірських порід і масиву.

 

Найважливіші розробки. Створені інститутом циклічно-потокова та потокова технології розробки зруйнованих вибухом порід комплексами машин циклічної та безперервної дії використовуються майже на всіх відкритих розробках корисних копалин як в Україну, так і за її межами. Параметричний ряд динамічно активних гумових резонуючих стрічково-струнних сит для класифікації корисних копалин дозволяє в 50–80 разів збільшити термін служби грохотів і з успіхом працює на підприємствах корпорації «Якуталмаз», золотодобувних копальнях об'єднання «Северовостокзолото», багатьох залізорудних, нерудних, металургійних і вуглезбагачувальних підприємствах. Розроблений в інституті концептуальний підхід до проблеми реструктуризації вугільної галузі, заснований на диверсифікації діяльності вугільних шахт у напрямку поглибленої переробки вугілля в теплову та електричну енергію шляхом створення теплоенергетичних комплексів, є складовою частиною стратегії розвитку паливно-енергетичного комплексу України.

 

Нагороди. Розробки інституту представляли науку Україні на виставках в Іспанії, Індії, Монголії, Болгарії, Німеччини, де були відзначені медалями і дипломами. Найбільш актуальні роботи нагороджені 9 Державними преміями України в галузі науки і техніки (1972, 1975, 1976, 1983, 1988, 1991, 1996, 1998, 2003), 5 преміями НАН України ім. А.І. Динника (1982, 1989, 1992, 1995, 1999), премією НАН України ім. В.П. Вернадського (1986), премією Російської Федерації ім. А.А. Скочинського (1997), Міжнародною нагородою «Факел Бірмінгема» (1996), Дипломом Міжнародної академії лідерів бізнесу та адміністрації (1996). Організаційним комітетом проекту «ЄС-ХХI століття» інститут відзначений медаллю та дипломами в номінаціях «Керівник ХХI століття» і «Підприємство ХХI століття» (2001). Інститут – постійний учасник міжнародних симпозіумів, конгресів, галузевих і міжгалузевих з'їздів, конференцій, семінарів. На базі інституту діють Міжвідомча наукова рада «Наукові основи розробки вугільних родовищ» при Президії НАН України, Міністерства палива та енергетики України та Державного комітету геології України та наукова рада НАН України «Механіка та технологія вибуху та його використання в народному господарстві». Інститут засновник від НАН України «Асоціації авторів наукових відкриттів Україна», яка діє на його базі з 1995 р.

 

Реквізити: ІГТМ НАН України, вул. Сімферопольська, 2-а, м. Дніпропетровськ, Україна, 49005, тел.: (0562)460151, факс: (0562)462426, e-mail: nanu@igtm.dp.ua, веб: http://geotm.dp.ua/index.php/ru/about-institute

 

Зробити стартовою
Долучити до закладок
Пошук по порталу
Пошук по заголовках, описах, ключових словах сторінок
Пошук по заголовках, описах, ключових словах і тілу сторінок
Новини

07.11.12
Поповнення бібліотеки порталу «Рудана»
Вийшов з друку новий навчальний посібник (Фізико-хімічна геотехнологія / М.М. Табаченко, О.Б. Владико, О.Є. Хоменко, Д.В. Мальцев – Д.: НГУ, 2012. – 310 с.). Рецензентами виступили М.С. Четверик, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, професор, завідувач відділу геомеханічних основ розробки родовищ ІГТМ ім. Н.С. Полякова НАН України і В.В. Цариковський, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу підземних гірничих робіт та геомеханіки ДП «Науково-дослідний гірничорудний інститут».


Аналітика

Л. Колісник
Докторант, який він є?
З тих пір, відколи провідні країни світу стали на шлях зміни формату своїх освітніх систем, почали рушитися державні кордони і формуватися загальноєвропейська інтегральна система освіти. Вже зараз все більше студентів подорожують і навчаться за підтримки європейських і американських програм мобільності, таких як Tempus, Socrates, Marie-Curie та ін. За допомогою учасників таких програм Україна дістає доступ до новітніх розробок, світових досягнень. Ця тенденція, по прогнозах, тільки посилюватиметься. В цілому розвиток «п'ятої свободи» (fifth freedom), що передбачає вільне пересування знань, а також студентів і дослідників, визнаний одним з пріоритетів Європейського Союзу. Адже в світі накопичується все більше проблем, вирішити які самостійно не в силах жодна країна.

Відповіді на Ваші питання
Будьте в курсі всіх новинок порталу
Підпишіться на розсилання
E-mail:
  Підписатись
Повідомити про помилки
на сайті

?????????????-?????????????? ????? «Seminar»

??????? ??????????? ??????? «??????»

????????????????? «??????»

Контактні особи по проекту:

Олег, e-mail: koordin@rudana.in.ua

Наталя, e-mail: romah-v@mail.ru

Page Rank Icon Rambler's Top100
Дизайн та підтримка: http://inter-biz.info/
Програмування: Пуляєв Ю.А.