ПОДІЇ


освітні наукові виробничі

КОНКУРСИ


гранти стипендії премії нагороди

призи програми обміни студії

тренінги  стажуванння літні школи

ФОТОГАЛЕРЕЇ


науково-освітні та гірничовидобувні

центри України

КОНТАКТИ


consultant_ua

ПРОГРАМИ

ПОСИЛАННЯ


Дніпропетровська міська рада молодих вчених

автор: Олег Хоменко

Исторія. Дніпропетровська міська рада молодих учених (ДМРМУ) була створена в 2004 р. і почала працювати в тісній співпраці з міським управлінням освіти і науки. Результатом цієї роботи стало виділення міським головою Куліченком І.І. 200 тис. грн для реалізації конкурсу «Молодь Дніпропетровська – рідному місту» на гранти для молодих учених, які виконують наукові роботи, пов'язані з вирішенням актуальних проблем міста. Особливу допомогу і підтримку в становленні конкурсу виявив заступник начальника управління освіти і науки міської ради Горячев В.К. Міську раду очолив колишній секретар обласної ради молодих вчених, доцент Національного гірничого університету Хоменко О.Є.

 

Конкурси. За численними рекомендаціями ДМРМУ міський конкурс набув усі атрибути європейського. Так, наприклад, комітету у справах сім'ї та молоді міської ради, який є основним організатором конкурсу, був рекомендований ряд удосконалень. Це формулювання пріоритетних тематик, актуальних для міста, введення в практику звітності за результатами виконання грантів, встановлення системи контролю за виконанням конкурсних робіт, представлення результатів контролю головам міської та обласної рад молодих вчених та багато іншого.

 

Організатором конкурсу виступили Дніпропетровська міська рада народних депутатів, за підтримки міської та обласної рад молодих учених вищих навчальних закладів і науково-дослідних інститутів міста та Придніпровський науковий центр Національної академії наук України, а також Міністерство освіти і науки України. Метою проведення конкурсу є підтримка наукових та прикладних розробок молодих учених міста. Протягом 2004 – 2007 рр. фінансову підтримку на реалізацію проектів отримали 25 колективів молодих учених міста. Розміри грантів становили від 18 до 40 тис. грн.

 

Рішення щодо визначення переможців конкурсу приймає експертна комісія на чолі із заступником міського голови О.В. Лозенко. До складу ради входять провідні науково-педагогічні працівники регіону, зокрема академік Національної академії наук України, голова Придніпровського наукового центру Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України В.В. Пилипенко, ректор Національної металургійної академії України професор О.Г. Величко, ректор Дніпропетровської державної фінансової академії Н.І. Редіна, перший проректор Дніпропетровського Національного університету професор О.О. Кочубей, голова Дніпропетровської міської ради молодих вчених начальник управління науки Національного гірничого університету доцент О.Є. Хоменко та інші.

 

Традиційно молоді вчені – переможці конкурсу отримують сертифікати на гранти під час урочистого прийому міського голови до Дня науки, який відзначається щорічно 16 травня. Протягом перших чотирьох років у конкурсі взяло участь 78 колективів молодих вчених з 15 вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ і підприємств міста. До участі в конкурсі приймаються проекти, тематика яких спрямована на вирішення наступних проблем розвитку міста.

 

1. Розвиток ресурсного потенціалу;
2. Автоматизація та інформатизація процесів управління та обслуговування;
3. Удосконалення системи управління господарським комплексом;
4. Удосконалення соціальної інфраструктури;
5. Житлово-комунальна реформа;
6. Енергозберігаючі технології;
7. Транспортні мережі та оптимізація транспортних перевезень;
8. Архітектура, будівництво та реконструкція будівель;
9. Розвиток підприємництва та малого бізнесу;
10. Екологічна ситуація міста та охорона довкілля;
11. Підвищення рівня і якості життя населення;
12. Соціальний і правовий захист населення, а також культурний потенціал та духовне відродження міста.

 

Заходи. З метою всебічного та повного розкриття наукового потенціалу талановитої та обдарованої молоді Дніпропетровська міська рада молодих вчених щорічно організовує різноманітні заходи під час святкування «Дня молоді». Це оформлення і організація роботи агітаційних наметів на площі ім. Леніна м. Дніпропетровська, розповсюдження інформаційних листків про умови міських конкурсів, налагодження особистих контактів тощо. Також бралася активна участь в організації щорічного проведення «Дня науки», конкурсів «Кращий молодий вчений» та «Краща рада молодих вчених», а також конкурсу наукових робіт «Інтелект – Творчість – Успіх». Організовувалася участь молодих вчених міста у круглих столах та конференціях міського значення «Буквиця», «Нові технології енергопостачання та енергозбереження в промисловості і ЖКГ» та інші.

 

Щорічний міський конкурс «Інтелект – Творчість – Успіх», який проводиться Дніпропетровською міською організацією роботодавців при активній підтримці міської ради молодих вчених. Залучення до конкурсу ширших кіл наукової молоді Дніпропетровська здійснено завдяки наполегливій роботі голів рад молодих вчених вищих навчальних закладів і науково-дослідних інститутів. Ними щорічно проводитися рекламна та організаційна робота з підготовки і подання конкурсних робіт. Підвищення рейтингу конкурсного відбору реалізовано завдяки дієвій участі молодих вчених ВНЗ з попереднім рецензуванням конкурсних робіт. Подальше зростання ефективності конкурсу «Інтелект – Творчість – Успіх» здійснено завдяки розробці критеріїв оптимізації молодими вченими разом з організаційним комітетом конкурсу.

 

Досягнення. Більш ніж за 5 років роботи ради проблематика інформаційного забезпечення, підтримки та координації молодих науковців стала завданням вчорашнього дня. Сьогодні в місті успішно працює «Школа молодих вчених – лідерів у науці». Організовуються зустрічі з відомими вченими, психологами, письменниками. Головною мотивацією для молодих науковців як Дніпропетровська, так України виступає житлове питання. З 2006 р. радою ініційовано питання молодіжного будівництва на пільгових умовах для молодих вчених. Лобіювання цього питання на міському та обласному рівнях вже дало свої результати. Обласною державною адміністрацією в 2007 р. на будівництво соціального житла для молодих вчених було виділено майже 5 млн. грн.

 

Реквізити:

Дніпропетровська міська рада молодих вчених,

офіс 4/58, просп. К. Маркса, 19, м. Дніпропетровськ, Україна, 49005,

тел.: (0562) 472326, E-mail: HomenkoO@nmu.org.ua

Зробити стартовою
Долучити до закладок
Пошук по порталу
Пошук по заголовках, описах, ключових словах сторінок
Пошук по заголовках, описах, ключових словах і тілу сторінок
Новини

2024-01-27
Столовий посуд оптом
Як театр починається з гардеробу, так затишний будинок починається з кухні. Вибираючи кухонний та столовий посуд, ми поділяємо його на наступні категорії:
• Предмети для приготування їжі,
• Інструменти помічники та інші необхідні гаджети для роботи на кухні,
• Вироби для сервірування столу,
• Актуальні вироби для зберігання.

Аналітика

Мікрогольчастий РФ у ДніпріБ'юті Лабораторія
Мікрогольчастий РФ у Дніпрі
Ефективна процедура, що омолоджує. Виконується на спеціальному апараті за допомогою проколу через спеціальну насадку з ізольованими позолоченими голками. Так у шкіру подаються радіочастотні імпульси, руйнується старий колаген та запускається процес утворення нового колагену.

Відповіді на Ваші питання
Будьте в курсі всіх новинок порталу
Підпишіться на розсилання
E-mail:
  Підписатись
Повідомити про помилки
на сайті